Stopy pachatelů migrační vlny míří do Evropy

7. října 2015 v 14:24 | Gartouzek |  O politice zcela jinak

Nevěřím, že migrační vlna do Německa je živelná. Jsem přesvědčen, že někdo tuto vlnu plánovaně vyvolal. Tohoto názoru je hodně lidí. Hledal jsem na internetu různé varianty informací. Nakonec indicie mne dovedly do srdce Evropy - do Ženevy a samotného Německa.


Mezinárodní organizace pro migraci (IOM)


IOM je mezivládní organizace a vznikla v roce 1951. IOM se řídí principem, že humánní a řízená migrace přináší užitek jak migrantům, tak i společnosti.

Tato mezivládní organizace se nesoustřeďuje na humanitární pomoc, nýbrž "celosvětově zprostředkovává a realizuje programy přesídlení", jak uvádí na svých internetových stránkách. Zaujala mne myšlenka, že "řízená migrace přináší užitek". Poohlédl jsem se po aktivitách. Mezi jinými se zabývá pracovní migrací. Dost zajímavý je projekt: Výběr kvalifikovaných zahraničních pracovníků, zadavatelem je MPSV ČR (Ministerstvo práce a sociálních věcí). Na základě požadavku zadavatele IOM Praha vypracovala informační kampaň v zahraničí.
Na tom není nic špatného, avšak zaujal mne princip projektu.

Další aktivitou je »migrace a rozvoj«.
Zdůraznit pozitivní vztah mezi migrací a rozvojem je dlouhodobý záměr aktivit IOM Mezinárodní organizace pro migraci v globálním měřítku. Nacházíme se v éře nebývalé lidské mobility, a proto je důležité prohloubit porozumění vztahům mezi migrací a rozvojem, stejně tak jako prakticky zúročovat benefit migrace pro rozvoj a vypracovat udržitelná řešení pro problematické migrační situace. Přístup IOM k migraci a rozvoji vychází z pozice mezinárodní migrace, která, pokud je správně řízená, může prospět migrantům samotným. IOM se proto snaží využít rozvojový potenciál migrace k prospěchu jednotlivců i společnosti, a to zejména v oblasti cirkulární migrace, remitencí, vazeb diaspor se zeměmi původu aj.

Tomuto programu IOM odpovídá současná migrační vlna do Německa:
 1. Při prohlížení řady fotografií skupin migrantů mířicích do Německa je zjevné, že jde hlavně o ekonomicky zdatné osoby. Tudíž hlavně jde o ekonomickou (pracovní) migraci.
 2. Jde o cirkulární migraci, většinou jsou to osoby bez rodin. Současná média předkládají veřejnosti, že jde o uprchlíky, za kterými přijedou rodiny. Spíše to vypadá, že jde hlavně o pracovní migranty, kteří po určité době plánují vrátit se domů s vydělanými penězi.
 3. V počáteční vlně byli migranti celkem dobře obeznámeni s cílovou zemí, co a jak tam mají si zařídit.
O spojitosti migrační vlny s IOM nasvědčuje i zapojování IOM do informování migrantů v zemích původu, je to součástí jejich programu.
Na základě IOM zkušeností z realizace projektů integrace cizinců z různých částí světa, považuje IOM za důležité následující aktivity:
- šíření informací v zemích původu o právech a povinnostech migrantů;

Ekonomika EU


Potřebuje Evropa miliony migrantů?
Národní prosperita - Milan Glaser: O imigraci jinak
"Populační divize OSN (UNPD) uvedla již v roce 2000, že "Evropa bude do roku 2025 potřebovat 159 milionů imigrantů". Poukaz na potřebu a nezaokrouhlená čísla prokazují, že je řeč o konkrétních plánech.

Zřejmě OSN chce Evropě »pro její dobro" tyto imigranty vnutit. Z OSN je to naivita nebo cílená kamufláž? Nezdá se mi, že by šéfové OSN nevěděli o ¨dominanci ekonomických migrantů, kteří neutíkají ze strachu, ale pro zbohatnutí.
OSN požaduje, aby EU pohrozila státům, které nechtějí přijmout uprchlické kvóty, vyloučením z EU

Ředitel organizace Amnesty International pro Evropy John Dalhuisen varoval, že v důsledku dosavadní chaotické reakce Evropy je ohrožena humanita. Zdůraznil:

"Selhání není alternativou. Vedoucí politikové EU musejí uzavřít dohodu o organizované a lidské reakce na příchod uprchlíků a žadatelů o azyl do Evropy. Některá řešení jsou na stole, chybí politická vůle a státnická rozhodnost to prosadit. Vedoucí politikové z EU musejí prokázat státnickou rozhodnost a postavit se ke krizi čelem: ne stavět další bariéry a hašteřit se ohledně kvót."

Vzhledem k tomu, že neexistuje dohodnutá společná reakce, jsme svědky toho, jak tisíce uprchlíků a žadatelů a žadatelů o azyl jsou strkány sem a tam, aniž by jim byla poskytnuta pomoc pro jejich základní potřeby. To není management migrace - to je rozklad humanity."

Zajd Raddd Husajn minulý měsíc (2015) řekl, že unijní politici by se měli přestat "podbízet xenofobním populistickým hnutím, která otrávila veřejné mínění", a že by měli uznat, že EU potřebuje "pracovní síly s nízkou kvalifikací", jejichž řady chtějí migranti zoufale posílit.

Generální tajemník OSN Ban Ki-moon řekl v Dublinu 26. května t.r. (2015), že "stárnoucí Evropa potřebuje migranty, aby udržela svůj ekonomický dynamismus".

Z tohoto pohledu současná migrační vlna jen naplňuje potřebu Evropy. To přímo vyvolává otázku: Byla migrační vlna vyvolána uměle v »zájmu« Evropy?

Německá ekonomika


Někteří lidé věří tomu, že migrace ohrozí budoucnost naší země", řekl Zetsche hale zaplněné tisícovkou novinářů z celého světa. "Pokud se vše podaří, může být základem dalšího německého hospodářského zázraku - právě tak, jako se to podařilo díky milionům gastarbeiterů v padesátých a šedesátých letech", cituje šéfa Mercedesu

Německá nezaměstnanost je rekordně nízká a celé hospodářství roste nejrychleji od roku 2011. "Německo migraci opravdu potřebuje," cituje Bloomberg hlavního ekonoma frankfurtské Dekabank Kristiana Tödtmanna.

Teoreický souhrn


 1. Německo potřebuje levnou pracovní sílu. Velkému přílivu levných migrantů brání imigrační zákon a zákon o pobytu. Ty se dají obejít Azylovým zákonem o uprchlících. Proto i ekonomičtí migranti dostávají status válečných uprchlíků.
 2. Migrační vlna míří cíleně přímo do Německa.
 3. Migranti byli dobře vybaveni základními informacemi o cestě do Německa a jak v Německu postupovat.
 4. Mezinárodní organizace pro migraci se zabývá ekonomickými transfery migrantů. (Proč platit nějaké zprostředkovatelské agentuře, když IOM projekty financuje sama.)
 5. Německá vláda počáteční vlnu neodmítala, oznámila, že je ochotná přijmout další. (Než ji to »přerostlo přes hlavu«.)
Když to vše sečtu, tak logicky vychází, že nejspíše Německo samo zadalo IOM požadavek na (možná) milion ekonomických migrantů, kteří dostanou status uprchlíků, a tím se usnadní jejich ekonomická integrace. Nevím, zda to byla přímo vláda či podnikatelské lobby. IOM následně vypracovalo a realizovalo projekt kampaně v zemích původu migrantů. Mohla to být i jiná organizace, ale na IOM to sedí perfektně. Projekt určitě nezněl jako "migrační vlna do Německa", ale něco v duchu "Transfer migrantů do bezpečné a bohaté země".

Ďábelský plán s ďábelskými chybami?


Pokud plán je skutečný, pak tří "ďábelské" chybičky se vloudily do »ďábelského« plánu snadného získání množství levné pracovní síly. Prostě vidina peněz zaslepila:
 • K migrační vlně levných pracovníků se připojili i nežádaní imigranti.
 • Vlna migrantů do Německa neskončila ukončením kampaně, ale pokračuje. Nově příchozí již nebývají obeznámeni, co a jak v Německu chodí a jak mají postupovat, když dorazí do země.
 • Nejzávažnějším problémem však je agresivní a povýšená mentalita velkých skupin migrantů, zejména z řad arabských muslimů. Je to jiná mentalita než mentalita gastarbeiterů v Německu vv padesátých a šedesátých letech. Nárůst agresivity v táborech migrantů se dnes přičítá frustracím. Ano, hrají velkou roli, avšak agresivní a povýšená mentalita Arabů bude dlouho komplikovat Německu život. Již nyní Německo začíná migrantům ustupovat: Vyzývá mladé dívky, aby nenosily krátké sukně. To je jen začátek.

Záměrně zdůrazňuji mentalita Arabů, nikoli islám. Záleží, kdo je vyznavačem náboženství. O tom jsem se rozepisoval dříve.

Na ekonomických migrantech bohatnou i další


Světové finanční firmy, které zajišťují převody peněz přes hranice, na migrantech snadno bohatnou. Řada migrantů posílá do chudých zemí Afriky po 100 až 500 dolarech. Některé rodiny se stávají na těchto penězích existenčně závislé. Není to mnoho. Ale v rámci Afriky jde o miliardy dolarů těm největším finančním firmám. Zpočátku jsem zvažoval, zda tyto finanční firmy nemají prsty ve spuštění migrační vlny do Evropy.

Přední světové finanční firmy, nabízející převody peněz přes hranice, účtují příliš vysokou "daň" Afričanům. Britské společnosti Western a Union a MoneyGram by kvůli tomu mohly čelit vyšetřování antimonopolními a finančními úřady v EU a USA.

Konkrétně do Afriky migranti poslali v roce 2012 60 miliard dolarů, což o čtyři miliardy přesáhlo oficiální zahraniční rozvojovou pomoc.

Otázka


IOM se zabývá porozuměním vztahům mezi migrací a rozvojem. Zabývá se nějaká mezinárodní organizace porozuměním vztahů mezi mentalitou a rozvojem?

* * * * *
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fredy Kruger | 26. října 2015 v 23:55 | Reagovat

" Již ve vísce máme pět lidojedů,
sto Abduláhů  a  Mohamedů,
třistapadesát křováků
a dvěstěšedesát  bubáků !"

... dí mužové : Jann Beykk,  Jebb  Walšík:
" A zítra přijdou prý další !
... dřív  foukala u nás jen meluzína,
teď na návsi slyšet řev  menuhína !

... jsou všude ! ve kůlně přestřešení,
na hajzlu, zahradě, na lešení...

Ve vísce všichni jsme potěšeni !"

2 Créatio | Web | 17. listopadu 2015 v 13:13 | Reagovat

Neviem, čím to je, ale tvoj článok som si prečítala celý, pričom takto tématicky smerované články úmyselne obchádzam skoro vždy. Tvoje myšlienky ma veľmi prekvapili, Gartouzek. :)

3 Kvakva | Web | 17. listopadu 2015 v 15:56 | Reagovat

celé je to o tom vyvolať v Európe nepokoje aby sem mohli napochodovať americeké armády pod zámienkou že nás idú ochraňovať ...v skutočnosti sa len staneme terčom pre rusov nedobrovolne....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama