Schopnost nelišit se je náročnější než schopnost se lišit

6. října 2015 v 23:53 | Gartouzek |  O politice zcela jinak

Lišit se? Ale od čeho? Lišit se jen pro odlišování? Může být někdy výhodné nelišit se? Stojí to za tu námahu se odlišovat? Proč se vůbec odlišovat? Každý člověk je jedinečný, každý se liší od druhých. Proč se chtít odlišovat ještě víc?


Protože lidé se od sebe liší, mívají různé motivace, jedni co nejvíce se odlišovat, aby egocentricky upoutávali pozofnost, nebo aby zaujali potenciálního partnera, nebo chtějí uspět v konkurzním řízení. U některých to může být děsivá představa, že by splynuli s ostatními.

Někteří pro své odlišování nemusí v podstatě dělat vůbec nic. Stačí, když budou tací, jací jsou, odlišují se svou podstatou, jsou velmi vysocí nebo velmi malí, jsou přehnaně ukecaní, příliš vznětliví atd. Takoví lidé se velmi odlišují a nemusí mít žádnou schopnost se odlišovat. Některým taková odlišnost vadí, ale nic s tím nenadělají. Kdo se však chce odlišovat například dokonalým laděním oděvu, doplňků a vzhledu, ten již k tomu potřebuje mít skutečně velkou schopnost. Když hodně lidí začne snažit odlišovat se, vytvoří šeď odlišností. Dnes stačí prostě vypadat obyčejně, a k velkému odlišování se na ulici stačí prostě jít a jen tak se usmívat pro vlastní radost. I takovou maličkostí se můža člověk nápadně odlišovat se.

Někteří lidé se odlišuji tím, že dělají jeden trapas za druhým. Myslím, že by dali nevím co, za to, aby se neodlišovali a neupoutávali na sebe neustále pozornost.

Mnohdy je i dobré mít schopnosf neodlišovat se. Když budu chtít zapadnout do kolektivu na novém pracovišti, tak bude pro mne spíše výhodne se od druhých moc neodlišovat. Take nebývá dobré se odlišovat od šéfa tak, že bude mít dojem našeho vyvyšování se.

Odlišování se nemusí být za každou cenu. Zkuste chodit po ulici s rozepnutým a roztáhnutým poklopcem, a nejlépe před školou. Osobně tuto variantu nevyužívám k odlišování se a raději splývám s davem zapnutých poklopců.

Mrkající

* * * * *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Créatio | Web | 17. listopadu 2015 v 13:17 | Reagovat

Človek sa dnes môže odličovať aj tým, že si sadne do kaviarne, sám, a bude popíjať kávu. Iba piť, bez človeka a bez mobilu. Možno ešte s novinami.
Úsmev na ulici je viac než extrémny účes, máš pravdu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama