Co přinese výzkum migrační vlny do Evropy

28. září 2015 v 1:17 | Gartouzek |  O politice zcela jinak

Hlavním motorem migrační vlny není imigrace do bezpečí, ale migrace za blahobytem rodin, které zůstaly doma. Jsem přesvědčen, že k tomuto závěru dojde psychologicko-sociologický výzkum. Zatím o takový výzkum politici EU zřejmě nežádají. Asi z obav, že by své lobbistické názory museli přehodnotit.


Pan Milan Štěch (ČSSD) - předseda senátu: »Je potřeba se skutečně soustředit na řešení příčin a problémů, odkud tito lidé prchají. Pokud se nezmění klima v zemích, odkud prchají, tento problém bude trvat a veškeré metody jeho řešení budou narážet na odpor, polemiku, budou zdrojem rozbrojů, bude to politicky zneužíváno."

Řeči, řeči, řeči, ... Kolikrát jsem v poslední době četl volání politiků po odstraňování příčin velké vlny imigrace do Evropy. A tímto voláním to končí. Předpokládám, že po současné vlně budou následovat další, nejspíše do některé jiné země. Do které: To netuším.

Na prvním místě je potřeba dobře poznat mentalitu imigrantů a co přesně v Evropě hledají. Ano, z kvalitativního pohledu imigranti jsou různí, z různých zemí, mají různé důvody, národnosti mívají různou mentalitu, různou sociální strukturu atd. Z kvalitativního pohledu (četnosti) jde převážně o obyvatele z ekonomicky rozvrácených zemí, kde obyvatelstvo demokracii prosazuje militantně, kde vyjednávání se považuje za prohru, kde se uznává (vedle majetku a rodiny) síla a vítězství.

Nakolik k tomu přispívá samotný islám je diskutabilní. Například Singapur je řazen mezi deset nejbezpečnějších zemí světa. Počet vražd na 100 tisíc obyvatel je tam velmi nízký, je to jen 0,38 a krádeže a trestná činnost jsou zde vzácné. Při tom vedle buddhismu a hinduismu je tam rozšířen i islám.

Česká republika je počtem vražd v Evropské unii sedmá, ročně jsou zde páchány 2,03 vraždy na 100 tisíc obyvatel, v Praze jsou to 3 vraždy.

Vraždy na 100 tisíc obyvatel
Republika Jižní Afrika - 32,8 vražd,
Pobřeží slonoviny - 56,9 vražd,
Salvador - 69,2 vražd
Honduras - 91,6 vražd
Venezuela - 45,1 vražd
- venezuelský Caracas - 233 vražd

Mentalita a kultura v zemích původu vlny migrantů do Evropy

Každý dobrý vojevůdce se snaží nejdříve co nejlépe poznat svého nepřítele. Princip platí pro řešení všech složitějších sociálních problémů: Poznat a porozumět, pak teprve hledat řešení. Muslimský svět je pro nás složitý, k jeho poznávání lze dnes s úspěchem využívat i internet.
Velice se mi líbí článek pana Pavla Kolara Malá exkurze do arabského světa Velmi srozumitelně v něm popisuje charakteristické znaky arabské mentality a kultury, která zahrnuje islám.

Charakteristické znaky arabů, které mne zaujaly v uvedeném článku:
  • Rodinné svazky jsou pevné, členové mají velké odhodlání bránit její čest, až po bratrance.
  • Nestarají se preventivně o nic, dokud to funguje. Nechápou, proč mazat stroj, když funguje - když přestane fungovat, je prostě špatný.
  • Čas pro ně nehraje žádnou roli, klidně čekají na autobus, který možná tento týden pojede. Jinak jsou nesmírně trpěliví - umí vyčkávat na jednou.
  • Arab musí vždycky vyhrát, neexistuje pro něj něco jako čestná prohra. Musí mít alespoň možnost tvrdit, že prohra je vlastně výhra. Ve sporu mají tendenci vyhrožovat, což považují za běžný styl jednání. (Je jako malý uštěkaný psík, který se dělá silnějším.)
  • Hlavní slovo v rodině má mužova matka, která má velké slovo i u vnoučat.
  • Zajímavý je zvyk, že matka muže, vybere obvykle jedno dítě z rodiny, které se jeví nejschopnější a to je pak všemožně podporováno rodinou. Studuje v zahraničí, např. v Evropě, získává nejlepší vzdělání. Později ono má zase povinnost živit celou rodinu. Ostatní muži si většinou jen užívají života a...obchodují.

Logické závěry na základě článku pana Pavla Kolara

Hlavní příčina migrační vlny?

Ekonomická rozvrácenost zemí a vidina snadného zbohatnutí zejména v Německu. Internet dnes umožňuje i v zapadlých Afrických vesnicích vidět bohatství řady evropských zemí. (Hlavní strůjci imigrační vlny si zřejmě otestovali jednotlivé státy a cesty. Je to jako když pár včel najde plást plný medu a přizve k hodům takřka celý roj.) Chudí Arabové si na internetu přečtou naše lákavé inzeráty jako: "Naučíme Vás Vydělávat - 10,000 EUR za měsíc - To je možné" případně: "Jak vydělat milion" "Naučte se vydělávat - vydělávat hodně." - to už za to přece stojí riskovat cestu do Evropy - země bohaté, zaslíbené, no ne? Některé rozvojové země se začínají stávat ekonomicky závislé na svých ekonomických migrantech. Převody peněz ze zahraničí mnohdy představují více než 20 % HDP rozvojové země.

Kdo tvoří migrantskou vlnu?

Jsou to hlavně ekonomicky zdatní členové rodin, které rodiny vybraly, nejspíše je vybrala matka či babička. Na mnoha fotografiích velkých skupin imigrantů do Evropy lze pozorovat z řeči jejich těla postoje vítězných dobyvatelů. Z většiny nevyzařuje strach, zdrcenost z válečných útrap, bezmocnost, jak mnozí politici předkládají veřejnosti.

Kde berou imigranti tolik peněz na nákladnou cestu?

Podporuje je celá jejich rozvětvená rodina. Někteří jsou ochotni investovat takřka to poslední: "Vyslanec jim to přece mnohonásobně vrátí!" (Arabové jsou zdatní obchodníci, neinvestují něco jen tak.)

Proč migrují do Evropy, zejména do Německa?

Cílem je získávání peněz, aby z nich podporovali širší rodinu doma, proto většina nemá svou rodinu sebou. A ze zkušeností migrantských průkopníků se jim jeví Německo jako země zaslíbená, kde k bohatství snadno přijdou (na jejich poměry).

Vzpomeňte si na průkopníky dobývající Ameriku. Dnes Arabové dobývají Německo a po něm další stát. Lze jim to zazlívat? Vždyť se chovají podobně jako Evropané osidlující zlatou Ameriku, kde došlo také ke střetu kultur.

Lze je snadno posílat zpět domů či jim bránit v pronikání do Evropy?

Ty, co již vycestovali z domova, budou se návratu bránit "zuby nehty". Návrat domu bez peněz pro ně znamená porážku a hanbu pro celou jejich rodinu. A oni nesnáší porážky. Zde jde o čest celé jejich rodiny.

Proč jich stále přibývá?

Arabští imigranti nikdy nepřiznají porážku, proto nejspíše domů dávají zprávy o svých úspěších i ti, kteří se ocitnou na úrovni bezdomovců. No a rodina se chlubí v okolí, jak jejich vyslanec je v Německu úspěšný, jak bude bohatý a kolik peněz bude posílat domů.

Jak zabrzdit narůstající vlnu a přibrzdit nové vlny do dalších zemí Evropy?

Zde končím, nejsem genius. Současná EU vypadá, že je neschopným molochem složeným z byrokratů úředních šimlů tam uhnízděných. Místo handrkovaní se o procentuální rozdělování imigrantů by měli svolat nejlepší psychology, sociology, ekonomy a znalce arabského světa v EU, a financovat výzkumy. Nechat pak tento tým vypracovat fundovanou analýzu a konkrétní návrhy na utlumení přívalové vlny. K týmu by měl být přidělen jeden ekonom EU, který by byl oprávněn schvalovat výdaje bez zdlouhavé a komplikované byrokracie a jeden tak zvaný projektový manažer. Poznatky a konkrétnější návrhy pak předat vládám zemí EU a vedení EU k realizačním krokům.

Vedení EU s brzděním vln ekonomických migrantů zřejmě čaká, až jedna vlna zasáhne přímo Brusel a migranti obklopí Evropský parlament. Možná se již plánuje.

Na co bychom si v Evropě měli dávat pozor

  • Kde je mešita, tam jsou islamisté doma - tam vládne islám a nikdo již s tím nic nezmůže. Území, kde si muslimové postaví mešitu, považuji za dobytý prostor, a někteří se mohou začít chovat jako vítězové s právy vítězů a tím bude konec tolerance muslimů vůči nemuslimům.
  • Jejich sliby nemají žádnou váhu, každý se snaží přechytračit každého, slovo drží, jen když je vidina dalšího prospěchu.
  • Nesnáší prohru, musí si zachovat tvář vítěze alespoň na oko, nikdy nehrají o remízu ale vždy o vítězství. Vyhrožování násilím bývá pro ně mnohdy součástí obchodních praktik.

Související články

O příčinách občanských válek se zamýšlím v článku Imigranti a válka katarzi zlosti, kde se zaměřuji na zlostnost populace jako významný faktor občanských válek.

Stále se volá po řešeních, ale již se málo kdo zamýšlí, kdo má navrhovat co nejlepší řešení. O tom v článku: Kdo pomůže s nepřizpůsobivými imigranty a dalšími?

* * * * *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama