Co je to ta příroda, která uzdravuje?

17. července 2015 v 23:05 | Gartouzek |  Zdraví svému pomoz

"Lékař léčí, příroda uzdravuje."


Mnoho lidí si navyklo chovat se ke svému tělu jako k autu, se kterým při problémech se jezdí do servisu. Tak i oni přicházejí se svým tělem k lékaři: "Jsem tady, mám porouchané tělo, spravte mi ho." Již od několika lékařů jsem slyšel, že se cítí jako údržbáři, k nimž lidé chodí jako do správkárny.

Hodně lidí je ochotno si připlatit za různé procedury, připlácet na léky, ale upravit svou životosprávu? Či dokonce cvičit? "Fuj! Dejte mi s tím pokoj. K čemu jsou lékaři?" K čemu? Převážně jsou zde lékaři proto, aby vás lekli a lékárnici, aby vám dali lek, či několik leku. Mnohdy se leknete jen z toho, když se dozvíte, kolik budete platit, mnohdy doživotně. Zřejmě si myslí, že lekáním vás uzdraví.

"Lékař léčí, příroda uzdravuje." Známá věta. Teprve nedávno jsem si plně uvědomil význam této věty. Co je to ta příroda? V podstatě to je to naše tělo. Jinými slovy: Pomozte svému tělu dostávat se do harmonie životosprávou včetně cvičení a duševní hygienou a tělo (příroda) samo spustí vlastní léčebné procesy. Proto jsem začal pravidelně cvičit, relaxovat a naslouchat svému tělu, když mi chce něco říci. A funguje to.

* * * * *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama